понеділок, 2 листопада 2020 р.

 

Якісні грубі корми – шлях до високих надоїв молока

Питання заготівлі якісних грубих кормів є дуже актуальним для підприємств, які займаються виробництвом молока. Грубі корми – не тільки економічно вигідні, а й життєво необхідні для худоби. Від якості основного корму залежать надої, здоров’я та репродуктивна функція корів.

Так само важливим є і раціон, який повинен бути збалансованим відповідно до потреб худоби. Так, недостатня кількість енергії в раціоні дійних корів на початку лактації призводить до кетозу, надмірний вміст протеїну в раціоні – причина ацидозу, споживання коровами корму з пліснявою – порушення репродуктивної функції. Все це вимагає високих затрат на лікування поголів’я, оновлення стада, призводить до зниження продуктивності худоби і втрат прибутків.

Надій при використанні грубих кормів – найважливіший критерій для успішного виробництва молока. Сучасна кормозаготівельна техніка має дуже високу продуктивність та дає можливість найефективніше використати короткий період заготівлі якісних грубих кормів. Разом з тим її експлуатація потребує досконалого розуміння та дотримання технології заготівлі грубих кормів. Адже від цього залежать якість корму, його поживні властивості та прибутки господарства.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар